Protokół Nr XXIV/05

Numer XXIV/05
Data wydania 2005-02-23

Protokół Nr XXIV/04

Z obrad XXIV sesji Rady Miasta Siemiatycze , która odbyła się w auli Siemiatyckiego Ośrodka Kultury
w dniu 23 lutego 2005 roku

Obrady XXIV sesji Rady Miasta Siemiatycze rozpoczęły się o godzinie 13:00 zakończyły zaś o godzinie 14:30.
W obradach XXIV sesji na stan 15 radnych w sesji uczestniczyło 14 według załączonej do protokołu listy obecności.
Radni obecni na XXIV sesji:

1. Zbigniew Chrołowski
2. Zdzisław Chodakowski
3. Mariusz Gocał
4. Aleksander Jakowiuk
5. Halina Drabiuk
6. Andrzej Kochański
7. Tadeusz Nazarewicz
8. Franciszek Sak
9. Agnieszka Sitarska
10. Jan Szeweluk
11. Krzysztof Szyszko
12. Zenon Sielewonowski
13. Zdzisław Warpechowski
14. Krzysztof Wieczorek

Radni nieobecni na XXIV sesji:
1. Mirosław Kobus

W obradach XXIV sesji uczestniczyli również:

1. Zbigniew Radomski – Burmistrz Miasta
2. Jerzy Półjanowicz – Wicewojewoda Podlaski
3. Sergiusz Martyniuk – Prezes Firmy PRONAR
4. Stanisław W. Fleks – Zastępca Burmistrza
5. Elżbieta Rakszawa - Sekretarz Miasta
6. Danuta Jaszczołt - Skarbnik Miasta
7. Jarosław Sołomacha – korespondent Siemiatyckiego Kuriera Samorządowego
8. Anna Kondraciuk – korespondentka „Głosu Siemiatycze”
9. Marek Malinowski – redaktor „Głosu Siemiatycz”
10. Przemysław Golański – korespondent „Gazety Współczesnej”
11. Bogusław Toczko – Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach
12. Regina Sawczyńska – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Nr 7
13. Krzysztof Osmólski – Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr 6
14. Michał Kruglicz Przewodniczący OPZZ – Rady Powiatu Siemiatyckiego
13.Janusz Majer – Prezes PK Spółka z o.o
14. Mieczysław Matosiuk – Prezes Towarzystwa Przyjaciół Siemiatycze
15. Romuald Wilgat – Dyrektor Siemiatyckiego Ośrodka Kultury
16. Henryk Ekielski – Wiceprezes Powiatowego Koła Związku Sybiraków
17. Józefa Stankiewicz- Kierownik Referatu Spaw Obywatelskich Urzędu Miasta
oraz licznie przybyli Sybiracy i ich rodziny.

Do punktu 2 – przyjęcie porządku obrad

Przewodniczący Rady stwierdził, że porządek obrad XXIV sesji Rady Miasta radni otrzymali wcześniej. Przewodniczący poinformował radnych, że chciałby zaproponować radnym zmianę proponowanego porządku o dodanie pkt. 4a – informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady oraz o rozszerzenie punktu 9 o pkt. 9a, 9b i 9c w następującej treści:
9a – podjecie uchwały w sprawie utworzenia Związku Komunalnego Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej;
9b- podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia statutu Związku Komunalnego Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej;
9c – podjęcie uchwały w sprawie wyboru banku do wykonywania bankowej obsługi budżetu Gminy Miasto Siemiatycze.
Przewodniczący Rady podkreślił, że projekty tych uchwał były przedstawiane na posiedzeniach Komisji przed sesją.
Radni nie wnieśli innych propozycji do proponowanego porządku obrad XXIV sesji i w zarządzonym głosowaniu przyjęli go wraz z zaproponowanymi poprawkami - głosowaniu udział wzięło 14 radnych, za przyjęciem porządku głosowało 14 radnych.

Porządek obrad XXIV sesji przedstawia się następująco:

1. Otwarcie obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XXIII sesji Rady Miasta.
4. Uroczyste wręczenie odznaczeń.
4a. Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady.
5. Sprawozdanie Burmistrza z pracy między sesjami.
6. Interpelacje i zapytania radnych.
7. Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Siemiatycze” oraz zasad jego nadawania.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia na 2005 r. regulaminu określającego wysokość i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia.
9. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do realizacji i współfinansowania projektu „Wdrażanie elektronicznych usług dla ludności w woj. podlaskim”.
9a. Podjecie uchwały w sprawie utworzenia Związku Komunalnego Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej.
9b. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia statutu Związku Komunalnego Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej.
9c. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru banku do wykonywania bankowej obsługi budżetu Gminy Miasto Siemiatycze.
10. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
11. Wolne wnioski.
12. Zamknięcie obrad.

Do punktu 3 – przyjęcie protokołu z XXIII sesji

Przewodniczący Rady poinformował radnych, że protokół z XXIII sesji Rady Miasta wyłożony jest na stoliku protokolanta i jeżeli do końca obrad dzisiejszej sesji nie wpłyną do nich uwagi i poprawki to uzna się go za przyjęty.

Do punktu 4 – Uroczyste wręczenie odznaczeń

Przewodniczący Rady Miasta przystępując do realizacji tego punktu porządku obrad odczytał postanowienia Prezydenta RP, który na wniosek Wojewody Podlaskiego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczył Pana Romualda Wilgata. Również na wniosek Wojewody za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Srebrnym Zasługi odznaczył Panią Józefę Stankiewicz. W dalszej kolejności poproszono Wicewojewodę Podlaskiego o wręczenie odznaczeń. Odznaczeni otrzymali również kwiaty od Burmistrza Miasta i Rady Miasta wraz z życzeniami dalszej owocnej zawodowej i kolejnych odznaczeń za zasługi. W imieniu odznaczonych podziękowania złożyła Pani Józefa Stankiewicz.

W dalszej części realizacji tego punktu obrad XXIV sesji Przewodniczący Rady stwierdził, że na podstawie art. 138 Konstytucji RP oraz ustawy o Orderach i Odznaczeniach, postanowieniem Prezydenta RP z dnia 15 listopada 2004 r. Krzyżem Zesłańców Sybiru odznaczone zostały osoby deportowane i więzione w łagrach, obozach i miejscach zsyłek: Pani Marianna, Porzezińska, Pani Julia Jankowska, Pani Ewa Rybałtowska, Pani Helena Niewińska, Pani Jadwiga Ejsmont, Pan Jan Stasia, Pan Mikołaj Tynkiewicz. Następnie Wojewoda Półjanowicz wręczył przyznane Krzyże Zesłańców wymienionym osobom.

Po wręczeniu odznaczeń Wojewoda Półjanowicz zabierając głos zwrócił się Sybiraków obecnych na Sali, gdyż jak stwierdził odebrali przed chwilą jak najbardziej zasłużony Krzyż Zesłańca Sybiru, który jest przyznawany na równi z Krzyżami Zasługi, Orderami. Wojewoda Półjanowicz podziękował Sybirakom, że z godnością przyjęli ten Krzyż, dodał, że chciałby, aby następne pokolenia Polaków pamiętały o wywózce na Sybir i żeby ten okres się już nigdy w historii nie powtórzył.

Do punktu 4a – Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady

Przewodniczący Rady Miasta przekazał radnym w tym punkcie porządku obrad następujące informacje:
1/ do Biura Rady Miasta wpłynęło sprawozdanie z pracy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach za 2004 r. z którego treścią można się zapoznać;
2/ Przewodniczący stwierdził, że z inicjatywy 2 komisji Rady, a mianowicie Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury oraz Rozwoju Gospodarczego i Porządku Publicznego wypłynął wniosek, aby radni zareagowali na notatkę, która ukazała się w „Gazecie Współczesnej”, a która dot. inwestycji Firmy „Pronar” w naszym mieście. Przewodniczący Rady odczytał następnie radnym proponowaną treść wystąpienia do „Gazety Współczesnej”:

„Szanowny panie Redaktorze Naczelny.
Od dłuższego czasu na łamach „Gazet Współczesnej” ukazują się na ogół nieżyczliwe publikacja na temat Siemiatycz. Trudno...
Jeddnakże notatka z dnia 4 lutego 2005 r. jest tak kuriozalna, że zastanawiamy się , czy chodzi o zdyskredytowanie w oczach czytelników wizerunku Firmy „PRONAR”, czy też może „władz miejskich”. Jak Panie Redaktorze nie zareagować na słowa:” Władze miejskie sprzedały w ubiegłym roku 4,5 ha działkę Firmie „Pronar” za niewielką stosunkowo kwotę 30 tys zł. Firma miała wybudować filię swojego zakładu i stworzyć 500 miejsc pracy dla siemiatyczan do końca roku. Nic z tego filii nie widać, a zaledwie teren został ogrodzony.”Owszem przyznajemy, że w swych zamierzeniach bywamy czasem ambitni. Firma „Pronar” zapewne też. Nasze ambicje jednak w tym przypadku nie sięgają bicia inwestycyjnego rekordu, ubiegania się o wpis do Księgi Guinnessa.
Przypisywanie władzom miejskim wspólnie z „Pronarem” zamiaru wybudowania i uruchomienia w niespełna 3 miesiące zakładu na 500 miejsc pracy traktujemy już nie jako zwykłą złośliwość, ale kosmiczną kaczkę dziennikarską typu s.f. – niestety tendencyjną.
Prawdą jest, że Rada Miasta upoważniła Burmistrza do szukania poważnego inwestora i sprzedaży terenu, który od wielu lat nie przynosił zysków, lecz straty z powodu dewastacji. Gdy wreszcie we wrześniu 2004 r. pojawiła się możliwość zlokalizowania tu filii „Pronaru” była zgoda Rady Miasta za inwestycyjne zagospodarowanie tego miejsca.
Zyski z tej inwestycji, to nie tylko przyszłe podatki do miejskiej kasy-co nie jest bez znaczenia, ale przede wszystkim praca dla wielu mieszkańców Siemiatycze i okolic. W sposób przemyślany wchodzimy w układ ze znanym nam dobrze, poważnym partnerem jakim jest pan Sergiusz Martyniuk i Firma „Pronar”. Dotychczasowymi osiągnięciami zasługują na szacunek i zaufanie.
Panie Redaktorze, obserwujmy wspólnie realizację tej siemiatyckiej inwestycji, życząc jej powodzenia dla dobra tutejszej społeczności-czytelników „Gazety Współczesnej”
Radni uwag i poprawek do zaproponowanej treści wystąpienia nie wnieśli, a w zarządzonym przez Przewodniczącego Rady głosowaniu większością głosów, przy 1 głosie przeciwnym zaakceptowali jego treść.

W tym punkcie porządku obrad głos zabrał również Pan Sergiusz Martyniuk – Właściciel Firmy „Pronar”, który odnosząc się do notatki zamieszczonej na łamach „Gazety Współczesnej” stwierdził, że nie chce oceniać pracy dziennikarzy tej gazety. Podkreślił, że z wielką satysfakcją przyjeżdża do Siemiatycze na sesje Rady Miasta, dodał, że podjął taką decyzję, że filia jego zakładu powstanie w Siemiatyczach i żadne pisanie tego nie zmieni, a jego samego nie złamie. Podkreślił, ze takie publikacje przynoszą tej inwestycji więcej szkody niż pożytku. Odnosząc się do stanu rzeczy filii „Pronaru” w Siemiatyczach stwierdził, że od kiedy kupił tą działkę, to teren jest już ogrodzony, a największym mankamentem jest doprowadzenie odpowiedniej mocy energii elektrycznej do terenu zakładu. Pan Martyniuk podkreślił, że nie da się wybudować zakładu produkcyjnego w 3 miesiące, bo są procedury, których ominąć nie można. Pan Martyniuk zwrócił uwagę, że trzeba stworzyć dokumentację techniczną na całość tej inwestycji, trzeba scalić działki, aby mógł zostać doprowadzony gaz ( linia wysokiego i średniego ciśnienia) i to wszystko jest w tej chwili na etapie dokumentacji. Pan Martyniuk dodał, że jego zdaniem prace te i tak idą bardzo szybko.

Do punktu 5 - sprawozdanie Burmistrza Miasta z pracy między sesjami

Sprawozdanie z pracy za ostatni okres złożył Burmistrz Miasta – Zbigniew Radomski. Sprawozdanie to stanowi załącznik do niniejszego protokołu.

Radni pytań i uwag do przedstawionego sprawozdania nie wnieśli.

Do punktu 6 – interpelacje i zapytania radnych

W tym punkcie porządku obrad interpelacje i zapytania zgłosili następujący radni:
-Radny Mariusz Gocał stwierdził, że już od dłuższego czasu trwa dyskusja o budowie nowej ciepłowni miejskiej i komplikacjami związanymi z realizacją tym tematem. Radny Gocał zwrócił się do Burmistrza Miasta z pytaniem, czy są nowe okoliczności w tej sprawie, dodał, że wielu mieszkańców ma nadzieję , że siemiatycki Śląsk ulegnie likwidacji. Radny Gocał zwrócił się również z pytaniem do Prezesa Firmy „Pronar” na kiedy przewiduje realną szansę zakończenia budowy zakładu, czy może to być rok 2007, czy wcześniej, czy później.

-Pan Sergiusz Martyniuk – Prezes Firmy „Pronar” ustosunkowując się do wypowiedzi radnego Gocała stwierdził, że zadał bardzo trudne pytanie. Pan Martyniuk powiedział, że jeżeli chodzi o cykl budowy to jest to proste – 1 rok i zrobione. Najdłuższy jest etap przygotowań dokumentacji, być może potrwa to pół roku, być może dłużej, bo tak jak to jest w przypadku kotłowni miejskiej, ktoś się na coś nie zgodzi i w związku z tym podejrzewa, ze będzie to rok 2006-2007. Pan Martyniuk podkreślił, że jest człowiekiem odważnym i chce coś zrobić w Siemiatyczach, to jest jego celem. Pan Martyniuk powiedział, że było bardzo dużo chętnych, którzy zgłosili się do niego z prośbą, by to właśnie u nich zainwestował w budowę filii, ale wybrał Siemiatycze, bo właśnie tutaj chce coś zrobić. Pan Martyniuk dodał, że już teraz widzi pewne problemy, bo już wiadomo, ze ludzi do pracy trzeba będzie dowozić z Sarna, Drohiczyna, Mielnika, Tokar i innych miejscowości, a do pracy przyjąć musi 400 osób, żeby wykonać plan.

Innych interpelacji nie zgłoszono.

Do punktu 7 - podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Siemiatycze” oraz zasad jego nadawania

Przewodniczący Rady stwierdził, że projekt uchwały w tej sprawie był dokładnie przedstawiany na posiedzeniach przed sesją. Zwrócił się z pytaniem do radnych, czy na sesji istnieje jeszcze potrzeba omawiania tego punktu. Radni byli zdania, że nie ma takiej potrzeby.

W dyskusji na ten temat głos zabrali:

-Radny Tadeusz Nazarewicz zwrócił się z pytaniem, czy tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Siemiatycze” będzie nadawany mieszkańcom miasta, czy też osobom spoza Siemiatycze. Radny Nazarewicz stwierdził, że osobiście widziałby, że tytuł ten przyznawać można również osobom spoza mieszkańców miasta.

-Pani Elżbieta Rakszawa – Sekretarz Miasta odpowiadając na pytanie radnego Nazarewicza stwierdziła, że uchwała rzeczywiście nie rozstrzyga tej kwestii, pozostawiając ją otwartą. Pani Sekretarz dodała, że przejrzała wiele uchwał na ten temat i przyzna, że nie spotkała żadnej, która przyznawałaby ten tytuł wyłącznie osobom zamieszkałym na terenie danego miasta lub wyłącznie poza granicami miasta zamieszkałymi.

Radni innych uwag i pytań w tej sprawie nie wnieśli. Przewodniczący Rady zarządził głosowanie nad podjęciem uchwały w tej sprawie, zwrócił się do radnych z pytaniem, kto jest za – przyjęciem uchwały w sprawie ustanowienia tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Siemiatycze” oraz zasad jego nadawania - na 14 radnych biorących udział w obradach XXIV sesji, w głosowaniu udział wzięło 14 radnych, za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 14 radnych.

/Uchwała Nr XXIV/148/05 w załączeniu/

Do punktu 8 - pojęcie uchwały w sprawie ustalenia na 2005 r. regulaminu określającego wysokość i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia

Przewodniczący Rady stwierdził, że projekt uchwały w tej sprawie był dokładnie przedstawiany na posiedzeniach przed sesją. Zwrócił się z pytaniem do radnych, czy na sesji istnieje jeszcze potrzeba omawiania tego punktu. Radni byli zdania, że nie ma takiej potrzeby. Przewodniczący rady zapoznał również radnych ze stanowiskiem Powiatowej Rady OPZZ w Siemiatyczach. Która pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w tej sprawie.

Radni uwag i pytań w tej sprawie nie wnieśli. Przewodniczący Rady zarządził głosowanie nad podjęciem uchwały w tej sprawie, zwrócił się do radnych z pytaniem, kto jest za przyjęciem uchwały w sprawie ustalenia na 2005 r. regulaminu określającego wysokość i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia.- na 14 radnych biorących udział w obradach XXIV sesji, w głosowaniu udział wzięło 14 radnych, za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 14 radnych.

/Uchwała Nr XXIV/149/05 w załączeniu/

Do punktu 9 - podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia do realizacji i współfinansowania projektu „Wdrażanie elektronicznych usług dla ludności w woj. podlaskim”

Przewodniczący Rady stwierdził, że projekt uchwały w tej sprawie, podobnie jak poprzednie był dokładnie przedstawiany na posiedzeniach przed sesją. Zwrócił się z pytaniem do radnych, czy na sesji istnieje jeszcze potrzeba omawiania tego punktu. Radni byli zdania, że nie ma takiej potrzeby.

Radni uwag i pytań w tej sprawie nie wnieśli. Przewodniczący Rady zarządził głosowanie nad podjęciem uchwały w tej sprawie, zwrócił się do radnych z pytaniem, kto jest za przyjęciem uchwały w sprawie przystąpienia do realizacji i współfinansowania projektu „Wdrażanie elektronicznych usług dla ludności w woj. podlaskim” - na 14 radnych biorących udział w obradach XXIV sesji, w głosowaniu udział wzięło 14 radnych, za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 14 radnych.

/Uchwała Nr XXIV/150/05 w załączeniu/

Do punktu 9a – podjecie uchwały w sprawie utworzenia Związku Komunalnego Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej

Przewodniczący Rady stwierdził, że projekt uchwały w tej sprawie był również dokładnie przedstawiany na posiedzeniach Komisji przed sesją. Zwrócił się z pytaniem do radnych, czy na sesji istnieje jeszcze potrzeba omawiania tego punktu. Radni byli zdania, że nie ma takiej potrzeby.

Radni uwag i pytań w tej sprawie nie wnieśli. Przewodniczący Rady zarządził głosowanie nad podjęciem uchwały w tej sprawie, zwrócił się do radnych z pytaniem, kto jest za przyjęciem uchwały w sprawie utworzenia Związku Komunalnego Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej - na 14 radnych biorących udział w obradach XXIV sesji, w głosowaniu udział wzięło 14 radnych, za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 14 radnych.

/Uchwała Nr XXIV/151/05 w załączeniu/

Do punktu 9b -podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia statutu Związku Komunalnego Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej

Przewodniczący Rady stwierdził, że projekt uchwały w tej sprawie był także dokładnie przedstawiany na posiedzeniach Komisji przed sesją. Zwrócił się z pytaniem do radnych, czy na sesji istnieje jeszcze potrzeba omawiania tego punktu. Radni byli zdania, że nie ma potrzeby omawiania również tego projektu uchwały.

Radni uwag i pytań w tej sprawie nie wnieśli. Przewodniczący Rady zarządził głosowanie nad podjęciem uchwały w tej sprawie, zwrócił się do radnych z pytaniem, kto jest za przyjęciem uchwały w sprawie przyjęcia statutu Związku Komunalnego Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej.- na 14 radnych biorących udział w obradach XXIV sesji, w głosowaniu udział wzięło 14 radnych, za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 14 radnych.

/Uchwała Nr XXIV/152/05 w załączeniu/

Do punktu 9c – podjęcie uchwały w sprawie wyboru banku do wykonywania bankowej obsługi budżetu Gminy Miasto Siemiatycze

Przewodniczący Rady stwierdził, że projekt uchwały w tej sprawie był także dokładnie przedstawiany na posiedzeniach Komisji przed sesją. Zwrócił się z pytaniem do radnych, czy na sesji istnieje jeszcze potrzeba omawiania tego punktu. Radni byli zdania, że nie ma potrzeby omawiania również tego projektu uchwały.

Radni uwag i pytań w tej sprawie nie wnieśli. Przewodniczący Rady zarządził głosowanie nad podjęciem uchwały w tej sprawie, zwrócił się do radnych z pytaniem, kto jest za przyjęciem uchwały w sprawie w sprawie wyboru banku do wykonywania bankowej obsługi budżetu Gminy Miasto Siemiatycze - na 14 radnych biorących udział w obradach XXIV sesji, w głosowaniu udział wzięło 14 radnych, za podjęciem uchwały w tej sprawie głosowało 14 radnych.

/Uchwała Nr XXIV/153/05 w załączeniu/

Do punktu 10 – odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych

Burmistrz Radomski odpowiadając na interpelację radnego Gocała, odnosząc się do sprawy budowy elektociepłowni stwierdził, że grupa mieszkańców (6,7 osób) jest przeciwna tej inwestycji w zaproponowanym miejscu – obok weterynarii. Burmistrz Radomski podkreślił, że jest też dużo osób popierających tę inwestycję, dodał, ze Starostwo Powiatowe w Siemiatyczach wydało pozytywną decyzje w tej sprawie, jednak mieszkańcy odwołali się od niej i sprawa ta jest obecnie rozpatrywana przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Białymstoku. W dalszej części swojej wypowiedzi Burmistrz Radomski odniósł się do kwestii finansowania tej inwestycji przez EKO-FUNDUSZ, dodał, że liczy na duże pieniądze na tę inwestycję, jednak aby tak się stało muszą zostać spełnione pewne wymogi. Burmistrz Radomski powiedział, że podczas ostatniego pobytu w EKO-FUNDUSZU okazało się, że nie finansuje on budowy sieci cieplnych, a tymi sieciami w przypadku naszej inwestycji należało będzie połączyć elektrociepłownię z osiedlami np. Wysokim i innymi, a jest to koszt ok. 8 milionów zł. Burmistrz Radomski podkreślił, że podjął już stosowne starania, skierował sprawę do posła, by wpłynął na EKO-FUNDUSZ, by ten zmienił decyzję dla naszego miasta niekorzystną.

Do punktu 11 – wolne wnioski

Radni w wolnych wnioskach głosu nie zabierali.

Do punktu 12 – zakończenie obrad

W związku z wyczerpaniem porządku obrad XXIV sesji Rady Miasta w dniu 23 lutego 2005 r. r. Przewodniczący Rady zamknął obrady o godz. 14:30.

Na tym protokół zakończono.

Protokołowała: Przewodniczący Rady Miasta
K.Andruszkiewicz Zdzisław Warpechowski

 

Metryka strony

Udostępniający: Miasto Siemiatycze

Wytwarzający/odpowiadający: Katarzyna Andruszkiewicz

Data wytworzenia: 2007-06-28

Wprowadzający: Eryk Nowik

Data modyfikacji: 2019-03-07

Opublikował: Eryk Nowik

Data publikacji: 2019-03-07