Zarządzenie Nr 14/07 Burmistrza Miasta Siemiatycze z dnia 2007-02-05 w sprawie wykonywania zadań obronnych w 2007 r.
Data wydania | 2007-02-05 |
---|---|
Tytuł | w sprawie wykonywania zadań obronnych w 2007 r. |
Numer | 14/07 |
ZARZĄDZENIE NR 14/07
BURMISTRZA MIASTA SIEMIATYCZE
z dnia 5 lutego 2007 r.
w sprawie wykonywania zadań obronnych w 2007 r.
Na podstawie art.18 ust.4 i art.20 Ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416 i Nr 277, poz. 2742, z 2005 r. nr 180, poz. 1496 oraz z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711) zarządza się, co następuje:
§ 1. Ustala się wytyczne w sprawie wykonywania zadań obronnych w 2007 r. przez kierowników referatów i pracowników Urzędu Miasta stanowiące załącznik Nr 1 do zarządzenia.
§ 2. Ustala się wytyczne w sprawie wykonywania zadań obronnych w 2007 r. przez dyrektorów zakładów pracy i instytucji stanowiące załącznik Nr 2 do zarządzenia.
§ 3. Zobowiązuje się dyrektorów zakładów pracy i instytucji oraz kierowników referatów i pracowników Urzędu Miasta Siemiatycze do realizacji zadań określonych w wytycznych, o których mowa w § 1 i § 2.
§ 4. Nadzór i koordynację nad realizacją zarządzenia powierza się inspektorowi ds. obronności i obrony cywilnej urzędu miasta.
§ 5. Zarządzenie obowiązuje od dnia podpisania.
BURMISTRZ
mgr Zbigniew Radomski
Załącznik Nr 1
do zarządzenia Nr 14/07
Burmistrza Miasta Siemiatycze
z dnia 5 lutego 2007 r.
WYTYCZNE
w sprawie wykonywania zadań obronnych w 2007 roku. Zobowiązuje się kierowników i pracowników referatów w Urzędzie Miasta do realizacji poniższych wytycznych:
§ 1. Zadania realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej to:
-
Organizowanie wykonywania zadań w ramach powszechnego obowiązku obrony ze szczególnym uwzględnieniem:
a) świadczeń osobistych i rzeczowych
b) reklamacji żołnierzy rezerwy -
Wykonanie przedsięwzięć umożliwiających mobilizacyjne rozwinięcie Sił Zbrojnych ze szczególnym uwzględnieniem:
a) przygotowania i przeprowadzenia poboru;
b) rejestracji przedpoborowych;
c) akcji kurierskiej.
§ 2. Zadania dotyczące podsystemu kierowania to w szczególności:
-
zaktualizować plan operacyjny funkcjonowania miasta
-
posiadać aktualne dokumenty wspomagające kierowanie tj.:
a) regulamin organizacyjny urzędu do funkcjonowania w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.
b) dokumentacji związanej z przemieszczaniem na zapasowe miejsce pracy.
c) dokumentacji stałego dyżuru.
d) rocznego planu świadczeń osobistych i rzeczowych.
e) planu świadczeń osobistych i rzeczowych przewidzianych do realizacji w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny. -
dokonać identyfikacji zadań obronnych wynikających z obowiązujących aktów prawnych i po przeanalizowaniu ich treści ujęcie w regulaminie organizacyjnym oraz w obowiązkach pracownika realizującego zadania obronne.
-
utrzymywać w gotowości do działania obsadę osobową stałego dyżuru.
-
realizować zadania zawarte w Narodowym Systemie Pogotowia Kryzysowego (NSPK).
§ 3. Zadania obronno – gospodarcze to:
-
występować w miarę potrzeb do Komendanta WKU w Bielsku Podlaskim celem reklamowania osób od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny.
-
uwzględnienie potrzeb obronności w planie zagospodarowania przestrzennego miasta.
§ 4. Działalność organizacyjna, nadzoru i kontroli oraz sprawozdawczości polega w szczególności na:
-
opracowaniu na podstawie zarządzenia Wojewody zarządzenia własnego, wytycznych i kalendarzowego planu działania w sprawie realizacji zadań obronnych w 2007 roku oraz określenie zadań obronnych dla jednostek podległych i podporządkowanych celem ich realizacji.
-
sporządzenie i przesłanie do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego stosownie do postanowień rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2005 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2006 (Dz. U. Nr 178, poz. 1482) sprawozdania z gromadzenia państwowych rezerw mobilizacyjnych OB-01 za rok 2006.
-
sporządzeniu i przesłaniu do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego zgodnie z § 18 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 3 sierpnia 2004 r. w sprawie świadczeń rzeczowych na rzecz obrony w czasie pokoju (Dz. U. Nr 181, poz. 1872) i §11 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 października 2004 r. w sprawie świadczeń osobistych na rzecz obrony w czasie pokoju ( Dz. U. Nr 229, poz. 2307).
a) zaktualizowanego zestawienia świadczeń osobistych oraz świadczeń rzeczowych przewidzianych do wykonania w razie ogłoszenia mobilizacji lub wybuchu wojny.
b) zaktualizowanego zestawienia świadczeń osobistych oraz doraźnych świadczeń rzeczowych, które mają być wykonane w 2007 roku. -
opracować plan kontroli w zakresie realizacji zadań obronnych przez jednostki podległe i podporządkowane Burmistrzowi Miasta i przesłanie go do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.
Załącznik Nr 2
do zarządzenia Nr 14/07
Burmistrza Miasta Siemiatycze
z dnia 5 lutego 2007 r.
WYTYCZNE
w sprawie wykonywania zadań obronnych w 2007 roku. Zobowiązuje się dyrektorów zakładów pracy i instytucji do realizacji poniższych wytycznych:
§ 1. Zadania realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej to:
-
Koordynowanie i organizowanie wykonywania zadań w ramach powszechnego obowiązku obrony ze szczególnym uwzględnieniem świadczeń osobistych i rzeczowych.
§ 2. Zadania dotyczące podsystemu kierowania to w szczególności:
-
posiadać aktualne dokumenty wspomagające kierowanie zakładem pracy, instytucji tj:
a) regulamin organizacyjny zakładu pracy, instytucji do funkcjonowania w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. -
dokumentacji stałego dyżuru.
-
planu technicznego przystosowania oraz przemieszczania zakładu pracy (instytucji) na stanowisko kierowania w zapasowym miejscu pracy.
-
dokonać identyfikacji zadań obronnych wynikających z obowiązujących aktów prawnych i po przeanalizowaniu ich treści ujęcie w statucie i regulaminie organizacyjnym oraz w obowiązkach pracownika realizującego zadania obronne.
-
utrzymywać w gotowości do działania obsadę osobową stałego dyżuru.
§ 3. Zadania obronno – gospodarcze to:
-
kontynuować przedsięwzięcia związane z zapewnieniem warunków bezpieczeństwa w tym ochronę ludności i majątku przedsiębiorstwa (instytucji) przed skutkami zbrojnych i poza zbrojnych oddziaływań kryzysowych w tym terrorystycznych i wojennych.
-
agregat prądotwórczy w Przedsiębiorstwie Komunalnym Spółka z o. o. stanowiący państwową rezerwę mobilizacyjną utrzymywać w pełnej sprawności do natychmiastowego użycia w sytuacji awaryjnej.
§ 4. W zakresie szkolenia obronnego
-
uczestniczyć w szkoleniach, treningach i ćwiczeniach organizowanych przez Urząd Miasta Siemiatycze.
§ 5. Zadania w zakresie sprawozdawczości:
-
opracować i przesłać sprawozdanie z realizacji zadań obronnych za 2006 rok do dnia 10 marca 2007 r.
Metryka strony