Dostawa i montaż 8 instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Miasta Siemiatycze (II) (POSTĘPOWANIE NIE ZOSTAŁO WSZCZĘTE)
Siemiatycze, 15 stycznia 2021 r.
Dotyczy postepowania o udzielenie zamówienia publicznego pn.: „Dostawa i montaż 8 instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Miasta Siemiatycze (II)”
Zamawiający: Miasto Siemiatycze informuje, iż w świetle interpretacji Urzędu Zamówień publicznych z dnia 8 tycznia 2021 r. opublikowanej na stronie:
https://www.uzp.gov.pl/aktualnosci/moment-wszczecia-postepowania-a-mozliwosc-prowadzenia-postepowania ogłoszenie przesłane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej w dniu 30.12.2020 r. i opublikowane w nim 04.01.2021 r. pod numerem 2021/S 001-000333 nie zainicjowało postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w związku z czym NALEŻY UZNAĆ IŻ PRZWOŁANE POSTĘPOWANIE NIE ZOSTAŁO WSZCZĘTE.
Treść interpretacji Urzędu Zamówień Publicznych:
„Moment wszczęcia postępowania a możliwość prowadzenia postępowania
W dniu 1 stycznia 2021 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (dalej także jako ustawa Pzp2019). Od tego momentu zamawiający zobowiązani są udzielać zamówień w oparciu o przepisy ww. ustawy. W przypadku jednak postępowań o udzielenie zamówienia wszczętych i niezakończonych przed dniem 1 stycznia 2021 r., zgodnie z art. 90 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo zamówień publicznych, stosuje się przepisy dotychczasowe, tj. przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (dalej także jako ustawa Pzp2004).
Dla stwierdzenia, że do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego znajdą zastosowanie przepisy ustawy Pzp2004, koniecznym jest ustalenie, iż postępowanie takie zostało wszczęte przed dniem 1 stycznia 2021 r. Zgodnie z art. 40 ust. 1 ustawy Pzp2004 postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego zamawiający wszczynał zamieszczając ogłoszenie o zamówieniu na stronie internetowej.
Tym samym, możliwość prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie ustawy Pzp2004, istnieje w odniesieniu do postępowań, w których ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone na stronie internetowej najpóźniej w dniu 31 grudnia 2020r. Mając na uwadze, że zgodnie z art. 11 ust. 7d ustawy Pzp2004, zamieszczenie ogłoszenia na stronie internetowej nie mogło nastąpić przed jego publikacją w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej albo upływem 48 godzin od potwierdzenia otrzymania ogłoszenia przez Urząd Publikacji Unii Europejskiej, należy przyjąć że wszczęcie postępowania w roku 2020 mogło mieć miejsce w sytuacji gdy najpóźniej w dniu 31 grudnia 2020r. nastąpiła publikacja ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub upłynęło 48 godzin od potwierdzenia otrzymania ogłoszenia przez Urząd Publikacji Unii Europejskiej.
Również w stosunku do postępowań, w których ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej i jednocześnie zamieszczone na stronie internetowej najpóźniej w dniu 31 grudnia 2020r., ale jego publikacja w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nastąpiła po dniu 31 grudnia 2020r., zastosowanie znajdą przepisy dotychczasowej ustawy Pzp. Powyższe wynika z faktu, że moment wszczęcia postępowania – wyznaczała w ustawie Pzp2004 - data zamieszczenia przez zamawiającego ogłoszenia o zamówieniu na stronie internetowej. A zatem doszło do wszczęcia postepowania w myśl przepisów ustawy Pzp2004, gdy ogłoszenie o zamówieniu zostało zamieszczone na stronie internetowej najpóźniej w dniu 31 grudnia 2020r.
Należy jednak pamiętać, że zamawiający zamieszczając ogłoszenie o zamówieniu na stronie internetowej przed jego publikacją w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej albo przed upływem 48 godzin od potwierdzenia otrzymania ogłoszenia przez Urząd Publikacji Unii Europejskiej naruszał przepis art. 11 ust. 7d ustawy Pzp2004.
Reasumując w takim wypadku doszło do wszczęcia postępowania w myśl przepisów ustawy Pzp2004 z jednoczesnym naruszeniem przepisu art. 11 ust. 7d tej ustawy.
Z odmienną sytuacją będziemy mieli do czynienia, gdy ogłoszenie o zamówieniu zostało przekazane do Urzędu Publikacji Unii Europejskiej najpóźniej w dniu 31 grudnia 2020r., ale jego publikacja w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nastąpiła po tej dacie, i równocześnie ogłoszenie o zamówieniu zostało przez zamawiającego zamieszczone na stronie internetowej po dniu 31 grudnia 2020 r. W takim przypadku nie doszło do wszczęcia postępowania w myśl przepisów ustawy Pzp2004. Nie dokonano bowiem czynności wszczynającej postępowanie, to jest nie zamieszczono ogłoszenia na stronie internetowej. Nie doszło także do wszczęcia postępowania w oparciu o przepisy ustawy Pzp2019, obowiązującej od dnia 1 stycznia 2021r., gdyż w myśl tych przepisów postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości zamówienia równej lub przekraczającej progi unijne wszczyna się, co do zasady poprzez przekazanie ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej (art. 130 ust. 1 ustawy Pzp). Do wszczęcia postępowania w myśl przepisów ustawy Pzp2019, obowiązującej od dnia 1 stycznia 2021 nie mogło zatem dojść w sytuacji przekazania ogłoszenia do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej przed tą datą, z uwagi na moment dokonywania czynności przekazania przypadający na datę przed wejściem w życie ustawy Pzp2019.
Reasumując w takiej sytuacji nie można uznać aby doszło do wszczęcia postępowania w rozumieniu przepisów ustawy Pzp2004 obowiązującej do dnia 31 grudnia 2020 r. (zamieszczenie ogłoszenia o zamówieniu po 31 grudnia 2020 r.), ani też przepisów ustawy Pzp2019 obowiązującej od dnia 1 stycznia 2021 (przekazanie ogłoszenia do DUUE przed 1 stycznia 2021 a więc przed datą obowiązywania ustawy Pzp2019).
W takim przypadku za zasadne należałoby uznać zamieszczenie przez zamawiającego na stronie internetowej informacji, że ogłoszenie o wskazanym numerze przesłane do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej nie zainicjowało postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Interpretacja na dzień 8 stycznia 2021 r.”
Źródło: https://www.uzp.gov.pl/aktualnosci/moment-wszczecia-postepowania-a-mozliwosc-prowadzenia-postepowania
BURMISTRZ
mgr Piotr Siniakowicz
Polska-Siemiatycze: Słoneczne moduły fotoelektryczne
2021/S 001-000333
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Krajowy numer identyfikacyjny: 544 15 37 192
Adres pocztowy: ul. Pałacowa 2
Miejscowość: Siemiatycze
Kod NUTS: PL84 Podlaskie
Kod pocztowy: 17-300
Państwo: Polska
Osoba do kontaktów: Agnieszka Koc
E-mail: agnieszka.koc@siemiatycze.eu
Tel.: +48 856565815
Faks: +48 856565803
Adresy internetowe:
Główny adres: http://bip.um.siemiatycze.wrotapodlasia.pl/
Sekcja II: Przedmiot
Dostawa i montaż 8 instalacji fotowoltaicznych na obiektach użyteczności publicznej Miasta Siemiatycze (II)
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż 8 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy min. 272,7 kWp, wraz z montażem elementów niezbędnych do sprawnego działania instalacji, wymienionych w dokumentacji wykonawczej oraz w PFU; Wykonawca ponadto zobowiązany będzie do: wyk. pomiarów, uzyskania zgłoszeń; podłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej; zapewnienia syst. do monitoringu pomiarów efektu ekologicznego; sporządzenia wykazu zastosowanych urządzeń z kartami gwarancyjnymi i dokumentacją techniczną wraz z wykazem materiałów użytych do wykonania ww. zamówienia i ich atestami i deklaracjami zgodności; świadczenia usług gwarancyjnych przez okres wskazany w ofercie; opracowania dokumentacji wykonawczej dla czterech lokalizacji (cz. 2) oraz dokumentacji powykonawczej dla wszystkich instalacji (8). W zakresie cz. 1 Zamawiający posiada dokumentację wykonawczą oraz pozwolenie WKZ. W zakresie cz. 2 Wykonawca winien wykonać uproszczoną dokumentację wykonawczą, i na jej pdst wykonać pz...
Dostawa i montaż w oparciu o dokumentację wykonawczą i programy funkcjonalno-użytkowe 4 instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, położonych w strefie ochrony konserwatorskiej
Siemiatycze
Część 1: dostawa i montaż w oparciu o dokumentację wykonawczą i programy funkcjonalno-użytkowe 4 instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, wymienionych poniżej, położonych w strefie ochrony konserwatorskiej (42,7 kW). W zakres zamówienia wejdzie też sporządzenie dokumentacji powykonawczej, przeszkolenie użytkowników, serwis i gwarancja w oferowanym okresie gwarancyjnym; Przy występujących różnicach w treści PFU oraz dok. wykonawczej pierwszeństwo ma dokumentacja wykonawcza i jej zapisy należy uwzględnić przy wycenie oferty.
a) Urząd Miasta Siemiatycze, ul. Pałacowa 2, Siemiatycze, min. moc instalacji 19,4 kW:
— 66 modułów fotowoltaicznych o mocy około 290 W,
— 2 trójfazowe inwertery sieciowe o mocach około 10 kW,
— optymalizatory mocy,
— 2 moduły komunikacyjne RS485,
— infrastruktura towarzysząca,
— montaż na dedykowanej konstrukcji wsporczej zakotwionej do konstrukcji dachu dwuspadowego;
b) Przedszkole nr 3, ul. 11 Listopada 24, Siemiatycze, minimalna moc instalacji 37,7 kW:
— 130 modułów fotowoltaicznych o mocy około 290 W,
— 2 trójfazowe inwertery sieciowe o mocy około 20 kW i 17,5 kW,
— optymalizatory mocy,
— 2 moduły komunikacyjne RS485,
— infrastruktura towarzysząca,
— montaż na dedykowanej konstrukcji wsporczej zakotwionej do konstrukcji dachu dwuspadowego;
c) budynek edukacyjny po byłym Gimnazjum nr 1, ul. Świętojańska 25, Siemiatycze, minimalna moc instalacji 37,7 kW:
— 130 modułów fotowoltaicznych o mocy około 290 W,
— 2 trójfazowe inwertery sieciowe o mocy około 20 kW i 17,5 kW,
— optymalizatory mocy,
— 2 moduły komunikacyjne RS485,
— infrastruktura towarzysząca,
— montaż na dedykowanej konstrukcji wsporczej balastowej do dachów płaskich;
d) Hala widowiskowo-sportowa, ul. Świętojańska 25A, 17-300 Siemiatycze, minimalna moc instalacji 47,9 kW:
— 165 modułów fotowoltaicznych o mocy około 290 W,
— 3 trójfazowe inwertery sieciowe o mocy około 17,5 kW, 17,5 kW i 12,5 kW,
— optymalizatory mocy,
— 3 moduły komunikacyjne RS485,
— infrastruktura towarzysząca,
— montaż na dedykowanej konstrukcji wsporczej balastowej do dachów płaskich.
WND RPPD.05.01.00-20-0630/19
Opracowanie dokumentacji wykonawczych w oparciu o Program funkcjonalno-użytkowy, dostawa i montaż 4 instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej, położonych poza strefą ochrony kon...
Siemiatycze
Opracowanie dokumentacji wykonawczych podlegających akceptacji Zamawiającego, sporządzonych w oparciu o załączony program funkcjonalno-użytkowy, dostawa i montaż 4 instalacji fotowoltaicznych wraz z systemem monitoringu pomiarów efektu ekologicznego na 4 budynkach użyteczności publicznej, położonych poza strefą ochrony konserwatorskiej wymienionych poniżej, sporządzenie dokumentacji powykonawczej, przeszkolenie użytkowników, serwis i gwarancja w oferowanym okresie gwarancyjnym:
a) Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Ogrodowa 2, Siemiatycze, moc instalacji 37,5 kW:
— założenia PFU: 137 modułów polikrystalicznych o mocy 275 W każdy, 2 falowniki o mocy 20 i 17,5 kW, należy wykonać ekspertyzę techniczną dachu, która określi sposób montażu instalacji;
b) Przedszkole nr 1, ul. Ogrodowa 6, Siemiatycze, moc instalacji 20 kW:
— założenia PFU: 73 moduły polikrystaliczne o mocy 275 W każdy, falownik o mocy 20 kW, należy wykonać ekspertyzę techniczną dachu, która określi sposób montażu instalacji;
c) Przedszkole nr 5, ul. gen. W. Andersa 9, Siemiatycze, moc instalacji 25 kW:
— założenia PFU: 91 modułów polikrystalicznych o mocy 275 W każdy, 2 falowniki o mocy 15 i 10 kW, należy wykonać ekspertyzę techniczną dachu, która określi sposób montażu instalacji;
d) Szkoła Podstawowa nr 3, ul. gen. W. Andersa 4, Siemiatycze, moc instalacji 47,5 kW:
— założenia PFU: 173 modułów polikrystalicznych o mocy 275 W każdy, 3 falowniki o mocy 17,5 kW, 17,5 kW i 12,5 kW, należy wykonać ekspertyzę techniczną dachu, która określi sposób montażu instalacji.
WND-RPPD.05.01.00-20-0630/19
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
Zamawiający nie stawia w zakresie tego warunku szczególnych wymagań.
Zamawiający nie stawia w zakresie tego warunku szczególnych wymagań.
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że spełnianie następujących wymagań:
A. W zakresie części 1:
a. Zamawiający wymaga od Wykonawcy wykazania należytego zrealizowania w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 2 zamówień pol. na dostawie wraz z montażem instalacji PV na budynku/budynkach o łącznej o mocy min.100,00 kW;
b. Zamawiający wymaga dysponowania co najmniej:
1) 1 os. przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót – posiadająca upr. budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
2) 1 os. przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót 2 – posiadająca upr. budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej;
3) 2 elektromonterów wykwalifikowanych w specjalności instalacyjnej elektrycznej posiadających świadectwo kwalifikacyjne „E” lub „D”;
B. W zakresie części 2:
a. Zamawiający wymaga od Wykonawcy wykazania należytego zrealizowania w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 zamówień polegających na dostawie wraz z montażem instalacji PV na budynku/budynkach o łącznej mocy min. 100,00 kW. W tym:
— co najmniej 1 dot. wykonania instalacji wraz z jej zaprojektowaniem,
— co najmniej 1 dot. wdrożenia systemu zdalnego monitoringu i zarządzania produkcją oraz zużyciem energii;
b. Zamawiający wymaga dysponowania co najmniej:
1) 1 os. przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót – pos. upr. budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
2) 1 os. przewidziana do pełnienia funkcji kierownika robót 2 – pos. uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej;
3) 1 os. posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
4) 1 os. posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej;
5) 2 elektromonterów wykwalifikowanych w specjalności instalacyjnej elektrycznej posiadających świadectwo kwalifikacyjne „E” lub „D”.
Wykaz oświadczeń lub dokumentów składanych przez wykonawcę w postępowaniu na wezwanie zamawiającego w celu potw. okol., o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp (dot. oferty najwyżej ocenionej):
1. Wykaz dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 l. przed upływem term. skł. ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie.
Wykaz należy sporządzić według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2a1, 2a2 do SIWZ;
1.2. wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Istotne dla stron postanowienia umowy są zawarte w Załącznikach nr 4a, 4b do SIWZ.
Sekcja IV: Procedura
Urząd Miasta Siemiatycze, ul. Pałacowa 2, 17-300 Siemiatycze, POLSKA, piętro I – sala konferencyjna
Otwarcie ofert nastąpi poprzez użycie aplikacji do szyfrowania ofert dostępnej na miniPortalu. Otwarcie ofert jest jawne. Wykonawcy mogą uczestniczyć w sesji otwarcia.
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp oraz art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp. i spełniają warunki udziału. Zamawiający w pierwszej kolejności dokona oceny ofert, a następnie zbada, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podl. wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu (art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp).
II. Wyk. ośw. skł. w celu wstępnego potw. że nie podl. on wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu (do oferty – składają wszyscy Wykonawcy):
1. jednolity europejski dokument zamówienia (zwany dalej „JEDZ”) określony w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r.:
a. formularz JEDZ stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ. Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca w części IV JEDZ „Kryteria kwalifikacji” ograniczył się do wypełnienia sekcji α (alfa) „Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji”. W takim przypadku Wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ;
b. w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
IV. Wykaz ośw. lub dok. skł. na wezwanie Zamawiającego w celu potw. okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 3 uPzp (dot. oferty najwyżej ocenionej)
1. Wykonawca składa:
1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 mies. przed upł. term. skł. ofert;
2) oświadczenie Wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji;
3) odpis z właściwego rejestru lub z CEIDG, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp;
4) ośw. o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne.
2. Dokumenty podmiotów zagranicznych, inne dokumenty nie wymienione w rozdziałach VI–IX – zapisy w SIWZ.
VII. Zamawiający informuje, że jeżeli środki pochodzące z budżetu Unii Europejskiej, które Zamawiający przeznacza na sfinansowanie części zamówienia nie zostaną przyznane, wówczas na podstawie art. 93 ust. 1a pkt 1 ustawy Pzp zamówienie może zostać unieważnione.
VIII. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 oraz 7 ustawy Pzp.
IX. Wadium – Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości:
— część 1 – 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych),
— część 2 – 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych).
W terminie do końca terminu składania ofert.
W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną część zamówienia Zamawiający dopuszcza łączenie wymaganych wadiów w formie pieniężnej i niepieniężnej, tj. potwierdzenia przelewów bankowych lub gwarancji (bankowych lub ubezpieczeniowych) pod warunkiem umieszczenia w ich treści odpowiednich zapisów jakich części dotyczą złożone dokumenty.
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Państwo: Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy przysługują środki ochrony prawnej, zgodnie z zasadami szczegółowo określonymi w dziale VI ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1843 z późn. zm.)., w przepisach rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 marca 2010 r. w sprawie regulaminu postępowania przy rozpoznawaniu odwołań (Dz.U. z 2014 r. poz. 964 wraz ze zmianami) oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 grudnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz.U. z 2017 r. poz. 47).
2. Właściwą do rozpoznawania odwołań wnoszonych w trackie postępowania jest Krajowa Izba Odwoławcza, Postępu 17a 02-676 Warszawa, POLSKA.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej, opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przesyłając jednocześnie jego odpis Zamawiającemu.
4. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
5. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
6. Szczegółowe informacje dotyczące środków ochrony prawnej określone są w dziale VI „Środki ochrony prawnej” Pzp.
Adres pocztowy: ul. Postępu 17a
Miejscowość: Warszawa
Kod pocztowy: 02-676
Państwo: Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
BURMISTRZ
Mgr Piotr Siniakowicz
Metryka strony